how-to-do-yoga-at-home

Jak cvičit jógu doma: 5 cviků pro perfektní start do nového dne.

Víte, jak cvičit jógu doma?

Už jste někdy přemýšleli o tom, že cvičení jógy brzy ráno může skutečně zlepšit kvalitu vašeho dne? Víte, jak cvičit jógu doma? Potřebujete pouze vůli a vytrvalost, to je vše! Jste ochotni se probudit o trochu dříve a užít si 30 minut pohody, jakmile vstanete z postele? Zpočátku to může vypadat jako oběť, ale výhody budou zřejmé od prvních cvičení. Vše, co potřebujete, je dobře větraná místnost, rohož a (možná) ticho nebo klidná hudba..

K čemu je jóga dobrá?

Víte, co je to jóga? Než zmíníme cvičení, která vám umožní začít co nejlépe, pojďme se společně podívat, jaké výhody přináší jóga při východu slunce:

  • Jóga ráno může snížit nebo dokonce odstranit bolesti zad kvůli špatnému držení těla během spánku, matraci nebo nekvalitnímu polštáři.
  • Budete se moci dobít a cítit své tělo aktivní a vibrující. Často se stává, že se probudíte ještě unavenější než dříve a touha vrátit se pod přikrývky je příliš lákavá. S touto sladkou rutinou můžete začít den s energií a vitalitou!
  • Zvyšuje flexibilitu. Je vždy užitečné a příjemné strávit den plný úkolů s pocitem, že vaše tělo je pružné a poddajné. Nedělejte si starosti, když ráno vstanete a budete se cítit ztuhlí, stačí jen trochu trpělivosti a pravidelného dechu, který vše spraví.
  • Zvedněte si pocit pohody a uvolnění pro nadcházející den. Díky této praxi si pocit pohody a uvolnění můžete vzít s sebou a předat jej lidem kolem vás.

5 cviků pro perfektní den.

Nejprve je důležité si uvědomit, že správné dýchání je klíčem k dobrému výsledku každého cvičení. Lehněte si na podložku a začněte normálně dýchat a pokuste se synchronizovat délku výdechu s délkou nádechu. Nyní se podívejme, jak dělat jógu doma a jakých 5 cvičení je ráno nejlepších:

  • Pozdrav Slunci. Vstaňte a postavte se na vrchol rohože a začněte pozdravem Slunci Surya Namaskary. Udělejte několik cyklů (5 minut), abyste zahřáli celé tělo a nakonec si lehněte na podložku. Vnímejte, co se změnilo ve svalech a dýchacích cestách. Pozdravy Slunci jsou potenciálně nekonečné a rytmus sekvence se také může lišit, protože každý instruktor může změnit cyklus přidáním nových pozic pro zvýšení intenzity pohybu a zapojení dalších svalových skupin.
  • Pozice Kočka. Přesuňte se do polohy na čtyřech a pokuste se udržet zápěstí zarovnána s rameny a kolena dejte na šířku pánve. Nyní se začněte nadechovat a prohněte záda do oblouku směrem vzhůru, vydechujte a prohněte záda směrem dolů (zkuste uvolnit co nejvíce krk). Tato pozice vám umožní probudit páteř a začít rozpouštět mírné kontrakce a napětí.
  • Balasana, pozice dítěte. Chcete-li vstoupit do balasany, je třeba přitáhnout hýždě na paty a natáhnout paže dopředu a představit si, že se dotýkáte něčeho pod podložko. Pokud vám klasická verze balasany působí bolest, proveďte drobné úpravy nebo změny polohy. Je důležité zaměřit se na dech: představte si, jak mezi každým jednotlivým obratlem vytváříte prostor a zhluboka dýcháte. V této poloze je možné dýchat a soustředit se na hruď a plíce, které se přirozeně rozšiřují, aniž by jim něco bránilo. Z tohoto důvodu se pozice také používá jako pomoc při úzkosti, klaustrofobii a různých respiračních problémech. Při každém nádechu cítíte jemně stoupající břicho, při každém výdechu jemně a trpělivě zatahujete břicho.
  • Bujangasana, pozice kobry. Z polohy vleže na břichu je třeba držet ruce v klidu a zvedat trup jemným, ale houževnatým pohybem vzhůru. Nohy by měly být drženy napnuté a dokonale rovnoběžné, lokty by měly zůstat mírně ohnuté a dlaně by měly zůstat na zemi. Je důležité udržovat stažené hýždě, aby byla chráněna spodní část zad.
  • Poloha půlměsíce. Stojíte v pozici hory. Nohy a chodidla u sebe, zvedněte ruce, dlaně máte spojené k sobě a celý trup nakloňte doprava. Zhluboka se nadechněte ať cítíte, jak se váš hrudník rozšiřuje. Opakujte z druhé strany..