Je nezbytný kosmetický krém aplikovaný denně, aby byl obličej mladý a jasný? Už jste někdy uvažovali o tom, že upravíte svou výživu, a pomůžete tak vaší pokožce? Zlepšit pleť obličeje je možné, aniž byste ji mučili neortodoxními opravnými prostředky vlastní výroby, tím že do stravy zahrnete potraviny, které pomáhají bojovat se stárnutím kůže. Některá jídla jsou skutečnými elixíry krásy, zkuste tomu věřit!

Co jíst, abyste měli mladou pleť? Nejvhodnější strava pro zlepšení pokožky obličeje a boj proti stárnutí kůže vylučuje průmyslově upravená jídla, maso a mléčné výrobky, o nichž je známo, že podporují hormonální změny a výskyt akné, ale také zvýšení inzulínu v krvi, který vede k podráždění pokožky kůže.

Strava pro jasnou a kompaktní pleť je vegetariánská: zelenina, ovoce, luštěniny, cereálie, sušené ovoce, olejnatá semena a občas mořská ryba, to jsou potraviny, které jsou dobré pro pokožku díky živinám, které obsahují. Brání stárnutí buněk, a proto oddalují tvorbu neslavných vrásek. Chcete-li zjistit více, stačí jen pokračovat ve čtení!

Jaké potraviny jsou vhodné pro zdravou pleť

Nejlepší potraviny pro vaši pokožku, které musí být součástí vaší stravy, jsou mrkev, špenát, meruňky, obecně žluté, oranžové, červené nebo tmavě zelené ovoce a zelenina. Obsahují beta-karoten, který je v těle metabolizován a produkuje retinol. Retinol stimuluje obnovu tkáně a následně pomáhá pokožce rychleji regenerovat, což je nezbytné, pokud chcete hladký a jasný obličej.

Nenasycené mastné kyseliny Omega-3 jsou dalším klíčovém spojencem pro zlepšení pokožky obličeje: nesou hlavní zodpovědnost za hydratovanou, vyživenou a kompaktní pokožku a nacházejí se v ořechách, lněných semenech a rybách.

Antioxidanty jsou nezbytné pro krásnou pleť, protože bojují s volnými radikály a bojují proti stárnutí buněk. Zelený čaj je na ně bohatý, stejně jako ovoce a zelenina, obiloviny, luštěniny a sušené ovoce. Rajčata jsou bohatá na antioxidanty a lykopen, což je složka, která udržuje pokožku mladou a pomáhá ji chránit před ultrafialovými paprsky.

Jak získat zdravou pokožku jídlem

Selen pomáhá v boji s volnými radikály a chrání před rakovinou kůže. Je obsažen v žampionech, brazilských ořechách, celozrnných výrobcích a rybách. Celozrnné výrobky, houby a ryby jsou také potraviny bohaté na vitamíny B, nezbytné pro nervový systém a mají antioxidační účinek.

Sušené ovoce obsahuje množství selenu, ale také měď, vitamin E a nenasycené mastné kyseliny. Vlašské ořechy, lískové ořechy, piniové oříšky a mandle jsou ideální pro každodenní péči o pleť, protože podporují tvorbu kolagenu a udržují pokožku mladou tím, že potlačují výskyt vrásek.

Bobule jsou také nezbytnými spojenci zdravé pokožky, protože mají zklidňující a ochranný účinek na kapiláry, a jsou ideální pro citlivou pokožku.

Fazole, sója a olivy obsahují silné antioxidanty, jako je vitamin E, a bioflavonoidy, které udržují vaši pokožku zdravou a působí proti buněčné degeneraci.

Proč používat ProLon®

ProLon® je program založený převážně na rostlinné bázi a obsahuje mnoho výše uvedených potravin: obiloviny, luštěniny a zeleninu, jako rajčata, houby, sušené ovoce. Tímto způsobem, spolu s využitím všech výhod programu Fasting Mimicking Diet, můžete také zlepšit zdraví své pokožky! Na co ještě čekáte? Kupte si nyní sadu ProLon®!