fasting-mimicking-diet-plan

Přehled půst napodobující diety.

Tento článek vám poskytne analýzu stravy založené na omezení kalorií a její schopnost podporovat metabolické a buněčné změny, aby vám umožnil dozvědět o ní více. Je důležité říci, že lidská bytost je naprogramována tak, aby vydržela období dietního omezení. Evoluce vedla k postupné změně mechanismů komplexů, které regulují energetickou homeostázi.

Podle různých údajů může omezení kalorií podporovat metabolické změny, které mohou pozitivně ovlivnit oxidační poškození a zánět, a optimalizovat tak energetický metabolismus. Půst je nejextrémnější formou omezení kalorií a zahrnuje abstinenci jídla, ale ne vody. Může být prováděn v intervalech, jako je přerušovaný půst nebo periodicky jako prodloužený půst, pokud trvá déle než 2 dny. U lidí spotřeba striktního množství kcal / den po dobu 2 dnů v týdnu vykázala pozitivní účinky na různé parametry metabolického zdraví.

Objev půst napodobující diety.

Profesor Valter Longo, ředitel Institutu dlouhověkosti na University of Southern California a Programu Longevity and Cancer v IFOM v Miláně, poté, co objevil dvě ze tří metabolických cest, které způsobují stárnutí buněk, provedl studii společně se svou výzkumnou skupinou, aby nalezl způsob, jak zpomalit nebo zvrátit biologické stárnutí.

Provedené studie sponzorované Národním zdravotním ústavem, Národním onkologickým ústavem a Národním ústavem pro stárnutí vedly k vytvoření rostlinného dietního protokolu, který se snadno používá a prokazuje jako účinný, nazvaného Fasting Mimicking Diet (Půst napodobující dieta). Cílem tohoto potravinového programu je udržet tělo ve stavu půstu při jídle. Experimenty prováděné na myším modelu ukázaly, že cykly FMD přispívají k modulaci jejich délky života.

Půst napodobující dieta podrobně.

Zatímco napodobuje stav bez potravin, půst napodobující dieta vyživuje organismus prostřednictvím potravinového protokolu, který je zcela rostlinný, bezlepkový a bez laktózy. Jeho přesné složení výživy je výsledkem asi dvaceti let výzkumu.

Každý den této diety má velmi specifický nutriční profil. Pětidenní protokol je nízkokalorický a nízkoproteinový, s přibližně 1100 kcal v prvním dni a 700 kcal během druhého až pátého dne, z nichž 9-11% jsou rostlinné proteiny, 44-46% lipidů, převážně nenasycených, a 43-47% uhlohydrátů. Během diety nedosahuje obsah jednoduchých cukrů 10%.

Cílem je získat periodické ohraničení metabolických drah typických pro omezení kalorií. U zdravých jedinců s aktivním životním stylem může být dieta opakována po 6 měsících. Se zvýšeným ohledem na metabolické zdraví nebo při nepravidelném životním stylu může být dieta prováděna častěji, ale pod dohledem odborníka na výživu a / nebo lékaře.

Výhody a účinky půst napodobující diety.

S touto dietou můžete získat mnoho výhod, jako například:

-Zlepšení výkonu, pocit většího soustředění, jasnosti a energie prostřednictvím výhod štíhlejšího těla;

-Hubnutí zaměřené na tuky, zatímco chrání beztukovou tělesnou hmotu (LBM);

– posílení buněčné obnovy prostřednictvím spouštění samopravování a autofagie na bázi buněk, odstranění stárnoucích a poškozených buněk a podpory omlazení zevnitř;

– Udržování metabolického zdraví za účelem podpory celkového zdraví.