cellular-regeneration-prolon

Půst napodobující dieta: 3 fáze buněčné regenerace

Půst napodobující dieta: revoluce Valter Longo

Od pradávna se říká, že správná strava spolu s několika dny půstu může mít pro tělo obrovské výhody. Profesor Valter Longo během svého desetiletého vědeckého výzkumu ukázal, jak naše tělo aktivuje procesy regenerace buněk prostřednictvím kalorického omezení, které napodobuje půst (Fasting Mimicking Diet). Tyto procesy pomáhají zpomalit stárnutí buněk snížením rizika expozice ve vztahu k nemocem.

Jde o skutečnou revoluci pojmu „dieta“, který již není míněn jako dietní omezení zaměřená na konečný cíl hubnutí, ale jako silný spojenec pro prevenci patologií a pro zpomalení procesu stárnutí buněk.

Jde o přeprogramování těla pomocí specifického stravovacího vzorce, aby se zavedlo do pomalejší formy stárnutí, což je druh úplného resetování zahrnující výhody pro naše tělo regenerací imunitního systému a podporou produkce zdravých buněk.

3 fáze buněčné regenerace

1) V první fázi byly zkoušeny kvasinky, což jsou jednoduché jednobuněčné organismy mající polovinu genů společných s lidmi. Ve studiích, které provedl profesor Longo, bylo zjištěno, že snížením přísunu živin se prodlužuje jejich životní cyklus.

2) Ve druhé fázi byly provedeny studie na myších, které prokázaly, že strategická deprivace určitého krmiva, jak tomu bylo dříve u kvasinek, prodlužuje délku života hlodavců. Ukazuje se, že taková deprivace má také přínos pro imunitní systém, se signifikantním snížením výskytu rakoviny a zánětlivých onemocnění, jakož i na mozek, což zlepšuje regeneraci buněk.

3) V poslední fázi byli profesor Longo a jeho tým schopni získat potvrzení u lidí, což potvrdilo tezi, že kalorické omezení, jednou měsíčně po dobu pěti dnů, nejen snižuje riziko kardiovaskulárních chorob a diabetu, ale také množství 1GF-1, růstového faktoru spojeného s vývojem rakovinných buněk. Proto by myšlenka výběru a katalogizace určitých druhů potravin, které byly součástí řízené stravy, zahrnovala výhody nejen pro imunitní a neuronální systém, ale také pro snížení výskytu nádorů a zánětlivých chorob; odtud pochází půst napodobující dieta.

Prolon ve spolupráci s profesorem Valterem Longem vyvinul pětidenní potravinovou sadu, která je klinicky testována a snadno použitelná, což usnadňuje dodržování půst napodobující diety.