benefits-fasting-mimicking-diet

Šest výhod půst napodobující diety

Šest výhod půst napodobující diety

Půst napodobující dieta, kterou vymyslel profesor Valter Longo, bude-li se správně dodržovat, může představovat alternativní způsob, jak najít správnou rovnováhu s tělem. Podle publikace časopisu Science Translational Medicine jsou potenciální přínosy této praxe četné a jejich aplikace sahá do různých oblastí, od vědecké oblasti po klinickou.

Pravidelným opakováním tohoto cyklu, po období, které se mění mezi 3 a 6 měsíci v závislosti na rizikových faktorech, profesor Longo vysvětluje, že by bylo možné dosáhnout efektu „regenerace buněk“ na základě smrti neefektivních buněk a na produkci nových kmenových buněk.

Nezabývá se skutečným půstem; slovo „napodobování“ naznačuje stravu, která napodobuje účinky půstu. Půst napodobující dieta trvá jen několik dní, přesněji pět dní, během nichž dojde ke zlepšení všech funkcí našeho těla. Pojďme je analyzovat společně!

Účinky půst napodobující diety

  1. Lepší zachování kognitivních funkcí. Přijetí nízkokalorické stravy nejen přispívá k buněčné regeneraci, ale také pomáhá posilovat nervovou regeneraci a zvyšuje schopnost učení.
  2. Snížení břišního tuku s významným zvýšením svalové hmoty ve vztahu k tělesné hmotnosti.
  3. Snížení rizikových faktorů pro kardiovaskulární onemocnění a diabetes. Studie tvrdí, že by byla schopna opravit pankreatické buňky odpovědné za produkci inzulínu.
  4. Významné zlepšení hodnot krevního tlaku a cholesterolu u subjektů s následujícími změnami.
  5. Strategická deprivace určitých živin nejen předchází riziku vzniku patologií, jako je rakovina, ale také stimulací regenerace tkání způsobila snížení hormonu IGF1. Hormon IGF1 je nezbytný pro růst během vývoje. Když však stárneme, je to příčinou nemocí v procesu buněčného stárnutí.
  6. Omlazení imunitního systému, jakési „resetování“, kdy asi jedna třetina bude zničena a bude obnovena během doplňování nebo při obnovení normální stravy.

Výhody půst napodobující diety mohou být četné a mohou ovlivnit různé oblasti našeho těla. Díky tomuto 5dennímu omezení, které se pravidelně opakuje, klinické testy stanovily možnost získání účinku „přeprogramování“ vnitřních buněk, které pomáhají našemu tělu vyrovnat se s časem.