therapeutic-fasting-prolon

Terapeutický půst: Půst napodobující dieta prof. Longa

Terapeutický půst může zlepšit váš život na všech úrovních, od těla po mysl.

V posledních letech došlo k významnému nárůstu počtu lidí, kteří tuto praxi využívají. Je však zásadní, aby si lidé, kteří používají tento jídelní plán, byli vědomi přísných pravidel, která musí být dodržována!

Aspekty a důsledky terapeutického půstu

Terapeutický půst – regenerace buněk

Terapeutický půst je skutečnou rehabilitací. Tělo nejprve uvolní dříve nahromaděné toxiny a poté je eliminuje.

V našem těle dojde k aktivaci mechanismu vhodného pro čištění různých sektorů včetně tkání a orgánů.

Ale pozor! Půst se nedoporučuje vždy a pro každého.

Procesy aktivované během půstu jsou rozmanité, a proto je lepší neimprovizovat metodou „udělej si sám“, která má více kontraindikací než výhod.

Výsledky v tomto případě mohou být přesným opakem očekávání a někdy jsou nenapravitelné.

Výsledkem jsou některé vedlejší účinky, jako například:

  • Snížené imunitní reakce
  • Změna různých systémů (gastrointestinální a plicní)
  • Podvýživa
  • Dehydratace
  • Srdeční selhání

Půst napodobující dieta prof. Longa

V roce 2015, ve studii zveřejněné ve slavném vědeckém časopise Cell Metabolism, profesor Valter Longo odhalil účinky půstu. Půst aktivuje silné metabolické procesy, proto vyvinul Půst napodobující dietu (Fasting Mimicking Diet), potravinový protokol, který simuluje tyto procesy bezpečně a při jídle.

Půst napodobující dieta není nepřetržitá strava, ale plánuje kalorické omezení na 5 dní v řadě. Proto nám umožňuje jíst málo, ale podle určitých pravidel. Studie provedená Longem a jeho týmem vědců ukázala, jak by účinky této stravy mohly být prospěšné pro naše tělo.

Příznivé účinky FMD (Půst napodobující diety)

FMD-ProLon®

Během období postu, vysvětluje Longo, že tělo soustředí veškerou svou energii na procesy hojení a regenerace. V přítomnosti patologií se toto „chytré“ kalorické omezení ukázalo být účinné při aktivaci opravných procesů tkání postižených touto nemocí.

Cílem FMD je připravit naše tělo o určité živiny, jako je glukóza, aby se vytvořily alternativní zdroje energie. Během jednotlivých cyklů Půst napodobující diety bylo pozorováno relativní zvýšení kmenových buněk.

Další fascinujícího aspektu si lze všimnout z výzkumu a provedených studií, týká se významného snížení hormonu IGF-1, klíčového regulátoru procesů stárnutí buněk a vypuknutí nemocí s ním souvisejících.

Dodržováním půst napodobující diety se výrazně snižují rizikové faktory pro kardiovaskulární a metabolická onemocnění, jako je diabetes nebo neoplastická onemocnění, jako je rakovina!

Půst napodobující dieta, může být prvním bezpečným a efektivním zásahem na podporu pozitivních změn.