purify-the-body-prolon

Půst napodobující dieta (FMD – Fasting Mimicking Diet): vědecká metoda prof. Longa k očištění těla

Pojďme si povídat o tom, co se zpočátku zdálo, jako upadající trend, a pak se ukázalo, že je mnohem více: vědecká metoda prof. Longa k očištění těla

Na FMD (půst napodobující dieta) profesora Valtera Longa je třeba pohlížet v širších souvislostech.

Je pravdou, že interpretace je subjektivní, zatímco věda a její výsledky jsou spíše objektivní!

Dnes objektivně uvažujeme o výsledcích výzkumu, který provedl italský vědec v epidemiologické a klinické oblasti.

Začněme však od začátku!

Profesor Longo uplatnil své znalosti z medicíny v biochemické oblasti.

Prodloužené omezení přísunu kalorií u myší, opic a lidí mělo pozitivní účinky na snížení některých typů nemocí (diabetes, rakovina, kardiovaskulární a neurodegenerativní choroby). Zároveň však může vystavit naše tělo, které je v křehkém stavu, kolaterálním škodám, které mohou být vážné!

Proto bylo nutné vytvoření metody, která nejen zajišťuje dostatečnou výživu, ale také minimalizuje vedlejší účinky.

FMD s ProLon® představuje tuto metodu!

Po letech výzkumu a klinických testů (protože před stanovením experimentálních výsledků, vědecká metoda vyžaduje provedení všech možných kontrol), bylo docíleno, a to prostřednictvím 5denní kalorické restrikce, omlazení funkčních částí těla.

Zde jsou některé výsledky získané u 100 pacientů:

 • Ztráta břišního tuku
 • Snížení hladiny glukózy v krvi
 • Snížený krevní tlak (u lidí s nízkým krevním tlakem se nemění)
 • Redukce cholesterolu
 • Snížení IGF-1 (hormonu spojeného s vypuknutím nádorů)
 • Snížení triglyceridů

  Nezapomeňme na výsledky získané u myší:

 • Prodloužení života o 11%
 • Snížení zánětlivých kožních poruch
 • Omlazení imunitního systému
 • Lepší motorická koordinace  
 • Optimalizace funkce mozku
 • Snížený výskyt nádoru (u skupiny FMD byla nižší pravděpodobnost, že onemocní, a když k tomu došlo, byla povaha nádoru benigní).

Pár detailů

 1. Během „částečného půstu“ dochází k dočasnému snížení svalové hmoty. Když se vrátíte k pravidelné stravě, vrátí se na původní hodnoty. Tato dočasná ztráta vede k regeneraci svalů, která také ovlivňuje orgány a různé systémy. FMD v podstatě podvádí naše tělo, aby věřilo, že se postí. Proto, zatímco se eliminují zbytečné komponenty, aktivují se kmenové buňky podporující tyto procesy.
 2. Příznivé účinky přetrvávají měsíce: ukazuje se například, že po 3 měsících od konce cyklu FMD jsou různé změny ovlivňující různé oblasti těla stále na 60% a vyskytují se při každém použití protokolu.
 3. Během 5 dnů je tělo ve stavu ketózy, což je proces, při kterém buňky používají alternativní glukózové substráty, tj. ketony nebo mastné kyseliny. Pro jeho měření je lepší kontaktovat odbornou laboratoř.
 4. Několik cyklů, v krátkém období, se doporučuje pouze pro lidi s problémy s váhou nebo s onemocněním, u něhož lékař stanoví, který cyklus je třeba použít.
 5. Použití této pravidelné diety v případě patologie musí být schváleno odborníkem a nesmí být považováno za substituční léčbu, ale pouze jako kombinace se standardními léčbami.

Studie FMD týkající se některých nemocí se neustále vyvíjejí. Dosud získaná data nám dávají naději, že kontrolované periodické kalorické omezení by mohlo být novým nástrojem dostupným v moderní medicíně k prevenci a léčbě důležitých nemocí, jako je rakovina a neurodegenerativní onemocnění.

V nemocnici San Martino v Janově začne studie nejen o různých formách Alzheimerovy choroby, ale také o chronické leukémii!