FAQs

Pokud jste nenašli odpověď na vaši otázku, kontaktujte nás prostřednictvím kontaktního formuláře.

ProLon® je vědecky podložený plán dlouhověkosti. Program, který vynalezl Dr. Valter Longo, Ph.D., přináší nejnovější vědecké poznatky v oblasti stravování přímo k vám domů. Tím, že spojuje služby špičkových klinik a domácího řešení, nabízí výrazné úspory a maximální pohodlí. Jídla ProLon® se dodávají v 5 malých krabičkách (jedna na každý den), které obsahují rostlinné energetické tyčinky, polévky, svačiny, jako jsou olivy a krekry, bylinné čaje a doplňky stravy.

Strava by měla být užívána po dobu pěti po sobě jdoucích dnů, po kterých jedinec přechází na 6. den, kdy by měl dodržovat lehkou stravu a poté obnoví svou normální stravu. Program poskytuje návod, který doporučuje, jak konzumovat jednotlivé položky určené pro konkrétní den, nicméně, v daném dni je možné konzumovat jednotlivé položky v libovolném pořadí. Nepřenášejte však jídlo určené pro konkrétní den do jiného dne.

ProLon® je určen zdravým jedincům, kteří chtějí zlepšit své zdraví a pohodu, zpomalit stárnutí buněk, a pro ty, kteří chtějí aktivně řídit svou váhu snadným a zdravým způsobem.

FMD® poskytuje tělu vědecky vyvinutou kombinaci makronutrientů (tuků, uhlohydrátů, bílkovin) a mikronutrientů (esenciálních vitamínů a minerálů) určených k udržení živin při omlazujícím procesu půstu.

Ano, patentovaný dietní program je založen na více než 20 letech vědeckého výzkumu, včetně předklinických a klinických studií, které simulují půst a zároveň optimalizují výživu. Publikovaná klinická studie podporuje ProLon®.

Díky půstu dochází k omezení příjmu kalorií. Půst nezačínejte, pokud:

- Jste starší 65 let nebo patříte do rizikové kategorie.

- Máte diagnostikovanou nebo předepsanou cukrovku (1. nebo 2. typu), rakovinu nebo městnavé srdeční selhání, nebo pokud jste v minulosti prodělali mdloby, držte půst pouze se souhlasem a pod dohledem lékaře.

- Máte horečku, kašel, průjem, příznaky aktivní infekce nebo se začínáte cítit nemocní.

- Máte podváhu, jste těhotná nebo kojíte.

- Máte diagnostikovanou poruchu příjmu potravy.(během období půstu jedinec přirozeně ztratí 2-5% své tělesné hmotnosti.

- Jste mladší 18 let a starší 70 let.

- Máte dietní omezení.

Pokud máte zdravotní potíže, obraťte se na poskytovatele zdravotní péče, aby určil, zda je pro vás program ProLon® vhodný.

Program doporučujeme užívat 1x měsíčně po dobu tří po sobě jdoucích měsíců. Po absolvování prvních tří cyklů můžete program užívat příležitostně, podle potřeby.

Potraviny nedoporučujeme vynechávat. Doporučujeme program dodržovat podle pokynů a konzumovat veškeré jídlo, které je pro daný den určeno. Poměr živin byl vyvinut k udržení výživy těla při režimu půstu.

Strava ProLon® byla pečlivě vybrána a vědecky testována, aby byla konzumována postupně. Doporučujeme proto jíst všechny potraviny v krabičce každý den. Pokud jídlo zbude, nemělo by se jíst v jiný den cyklu.

Během programu doporučujeme vyhnout se doplňkům stravy. Předepsané léky a doplňky stravy doporučujeme konzultovat s lékařem nebo poskytovatelem zdravotní péče.

ProLon® nedoporučujeme těm, kteří trpí alergií na jakoukoliv potravinu, ze kterých je program složen.

Účelem programu je zpomalit stárnutí, jako sekundární efekt je úbytek hmotnosti. Každý člověk je jiný a úbytek hmotnosti závisí na řadě faktorů.

Do polévek nelze přidat více než 1 čajovou lžičku kombinované soli, bylin a koření.

Doporučujeme kávu vynechat úplně. Pokud ale trpíte nedostatkem kofeinu, je možné si dát jednu malou kávu bez cukru a mléka. Během programu Prolon se vyhněte i dalším nápojům s obsahem kofeinu, jako jsou energetické nápoje nebo limonády. Tyto nápoje mohou narušit stav půstu a přínosy diety.

Během užívání ProLon® doporučujeme vyhnout se namáhavé aktivitě. Cvičení může ovlivnit výsledek půstu a zvýšit potenciální komplikace. Během 5denního programu doporučujeme pomalé chůze, strečink, pohybová cvičení a lehkou jógu..

L-Drink obsahuje čistou vodu, rostlinný glycerin a přírodní aromata. Je určen pro podporu hydratace.